Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Spotkanie sekcji promocji w muzeum w Dąbrówce

20.09.2017 W poniedziałek 19 września w Muzeum Techniki Wojskowej Gryf w Dąbrówce koło Wejherowa odbyło się spotkanie sekcji promocji oraz organizacji działających na Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych. Na spotkaniu pojawił się Starosta Jarosław Białk oraz przedstawiciel powiatu wejherowskiego.

W pierwszej części spotkania przedstawiciele sekcji promocji na podstawie dostępnych danych dokonali podsumowania sezonu turystycznego w gminach ze szczególnym uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa na plażach i kąpieliskach, funkcjonowania punków informacji turystycznej, ilości uczestników na organizowanych imprezach masowych, ilości osób odwiedzających największe atrakcje turystycznych oraz własnych obserwacji.

 

Kolejnym punktem spotkania było omówienie organizacji Festiwalu Szlaku Historii Militarnej Kaszub Północnych, którego twórcą jest Stowarzyszenie Kaszuby Północne. Szlak turystyczny obejmuje miejsca i obiekty związane z dziedzictwem wojennym i wojskowym. Wydaje się, że organizacja festiwalu, podczas którego punkty szlaku będą animowane przez dwa, trzy weekendowe dni przyszłego roku będzie służyć rozpowszechnieniu tego produktu turystycznego i promocji naszego regionu. Podczas spotkania wywiązała się dyskusja podczas, której przedstawiciele organizacji wskazywali na termin czerwcowy jako najbardziej dogodny do przeprowadzenia festiwalu. Omówiono również zasoby i środki, które będzie można wykorzystać przy organizacji festiwalu oraz korzyści z nich wynikające. Pojawiła się propozycja pakietowania i profilowania usług turystycznych dla osób: aktywnych fizycznie, zainteresowanych sportami wodnymi, rodzin z dziećmi czy właśnie miłośników historii.

 

Trzecim, najbardziej widowiskowym punktem spotkania było zwiedzanie Muzeum Saperskiego EXPLOSIVE oraz Muzeum Techniki Wojskowej GRYF połączone z przejażdżką pojazdem gąsienicowym. Warto podkreślić, że oba muzea są unikatowe i posiadają w swoich zbiorach cenne eksponaty niedostępne nigdzie w Europie. Przystępne ceny biletów i szeroka oferta skierowana do osób w każdym wieku to przesłanki sukcesu.

 

kuba

 

poj

 

1918

 

stud

 

jeep


Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej