Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Wystartował projekt RETROUT!

27.10.2017 W czasie przeprowadzonych na początku października w Sztokholmie pierwszych warsztatów rozpoczynających projekt ustalono podstawowy kalendarz działań na najbliższe miesiące. Jednym z pierwszych i podstawowych zadań realizowanych w ramach projektu będzie rekrutacja oraz szkolenie hotelarzy i kwaterodawców oraz przede wszystkim przewodników wędkarskich ze znajomością języka angielskiego.

Ambicje są duże - nowa branża celuje w najbardziej wymagających, ale i najbogatszych klientów z Europy Zachodniej. Okazuje się, że na połowie ryb można zarobić dużo więcej oferując przysłowiową wędkę niż złowioną rybę!

Tą wędką będzie... rozwijany w ciągu dwóch lat nowy pakiet turystyczny dla miłośników wypraw wędkarskich na Zatoce Puckiej i Jeziorze Żarnowieckim. Pod okiem szwedzkich koordynatorów i przy pomocy firm konsultingowych realizowany będzie proces rozwoju obejmujący wskazówki dotyczące planowania strategicznego, przygotowania biznesplanów i podręczników oraz mentoringu. Organizacje oraz firmy dysponujące odpowiednim potencjałem zostaną zsieciowane kolejno w narodowy i międzynarodowy klaster, wyspecjalizowana firma będzie pracowała nad wspólnym zwiększeniem zdolności operacyjnych sektora. Nadmorskie samorządy wspólnie wypracują strategie rozwoju sektora i planowania kolejnych inwestycji. Przy współudziale klastrów powstanie specjalne narzędzie internetowe, wzorowane na stronie booking.com, promujące sektor oraz umożliwiające klientom rezerwację usług w nowej branży. W projekcie przewidziano środki na  skoordynowaną promocję: udział w międzynarodowych targach wędkarskich, rozwój produktów edukacyjnych promujących projekt.
Projekt będzie wspierał i promował zrównoważone zarządzanie morskimi zasobami Regionu Morza Bałtyckiego wypracowane w Skandynawii. Nasza społeczność będzie się bogaciła dzięki zwiększeniu liczebności ryb połowowych – wędkarze przyjadą do nas tylko jeśli ryb do złapania na wędkę będzie odpowiednio dużo. Morski Instytut Rybacki ma zadbać między innymi o przepławkę dla ryb na rzece Redzie, która umożliwi swobodną wędrówkę w górę rzeki i rozmnażanie się. Przewiduje się też zarybianie wód Zatoki Puckiej ze specjalnych zbiorników w Swarzewie.
Nasz projekt ma charakter pilotażowy i zakładając, że zakończy się sukcesem będzie stanowił przykład dla innych regionów. Wytworzone w czasie projektu materiały informacyjne i edukacyjne oraz doświadczenie będą służyły promocji naszych dobrych praktyk i rozpowszechnianiu zgromadzonych doświadczeń tak, by inne regiony mogły podążyć wytyczoną przez nas ścieżką rozwoju.
Nowy pakiet turystyczny chcemy rozwijać wspólnie ze wszystkimi zainteresowanymi podmiotami, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie dodatkowe pytania. Do kontaktu zapraszamy zwłaszcza przewodników rybackich, hotelarzy i kwaterodawców, którzy nie boją się anglojęzycznych klientów. Wierzymy, że wspólnie uda się nam stworzyć markowy, lokalny pakiet usług dla miłośników wędkarstwa szyty na miarę potrzeb najbardziej wymagających klientów.

 

Mikołaj Czuba

LOT Kaszuby Północne


Ziemia Pucka Karta Turysty

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Plac Wolności 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej