Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Rybaczówka na okrągło

11.04.2018 Nowy obiekt służący do obsługi przystani rybackiej, zbudowany został jako zaplecze dla rybaków. To tutaj mogą oni naprawiać swoje sieci, łodzie oraz wyprawiać i sprzedawać złowione przez siebie ryby. Rybaczówka pełni też funkcję turystyczną, społeczną i kulturalną.

Rybaczówka została oddana do użytku w 2015 roku. Obiekt znajduje się na plaży przy wejściu nr 19. Jego budowa zajęła niespełna rok, samo przygotowywanie dokumentacji i projektowanie– prawie 7 lat. Świeżo wybudowany budynek bardzo ułatwił pracę rybakom – wcześniej jakiekolwiek prace przy sieci czy łodzi odbywały się na brzegu bądź prywatnych posesjach.

 

Turystycznie
Niewątpliwą atrakcją jest 20 – metrowa wieża widokowa, na którą można dostać się schodami lub windą. Z wieży widać piękną panoramę plaży i morza. Trzeba zobaczyć to na własne oczy. Wieża widokowa czynna w sezonie letnim.
W okresie zimowym z kolei jest to baza dla miłośników zimnych kąpieli – morsów, jednej z aktywnych grup nowopowstałej organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Aktywne Kaszuby.
Znajduje się tam sala konferencyjna, wykorzystywana jako miejsce spotkań mieszkańców oraz do przeprowadzenia warsztatów, pokazów filmowych czy wystaw.

Kulturalnie
W maju br. Stowarzyszenie Pasjonatów Malarstwa organizuje na terenie obiektu plener malarski połączony z wernisażem nowopowstałych prac. Młodzi artyści pragną przelać piękno Dębek za pomocą farb olejnych na płótno. Malarze zapraszają serdecznie wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu – szczególne zaproszenie kierują do najmłodszych, którym chętnie wytłumaczą podstawy malarstwa i pomogą stworzyć swoje pierwsze malowidła. Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.pasjonacimalarstwa.pl.Stare zdjęcia
Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej planuje zorganizować w lipcu wystawę starych fotografii przedstawiających ludzi, miejsca i wydarzenia, związane z rybołówstwem w Rybaczówce. Podczas wystawy będzie można obejrzeć zdjęcia związane z rybacką przeszłością dzisiejszej gminy Krokowa – większość zdjęć na pewno dotyczyć będzie bałtyckich Dębek, gdzie powstała osada rybacka.
Organizatorzy wystawy proszą mieszkańców gminy, ale także i kolekcjonerów o dostarczanie starych zdjęć w wymienionej wyżej tematyce. Te zdjęcia mogą okazać się źródłem wiedzy po czasach, które już minęły. Fotografie z podpisem właściciela, telefonem kontaktowym oraz mailem - trzeba dostarczyć osobiście lub pocztą, do siedziby Krokowskiego Centrum Kultury - do pokoju 314 w budynku Urzędu Gminy Krokowa (ul. Żarnowiecka 29, 84-110 Krokowa). 

Barbara Kuchnowska

LOT Kaszuby Północne

 

Artykuł ukazał się w gazecie Ziemia Pucka.info nr 104


Ziemia Pucka Karta Turysty

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej