Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Noc Muzeów

15.05.2018 W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na Noc Muzeów na Kaszuby Północne. W programie obok darmowego zwiedzania wiele wydarzeń towarzyszących, na co dzień niedostępnych.

W Helu w akcję włączy się Muzeum Obrony Wybrzeża, które zaprasza wszystkich do darmowego zwiedzania, dzieci do wspólnej zabawy przed sceną - którą poprowadzi pani Basia Tabor i do ogniska z kiełbaskami i wspólnego śpiewania. Główną atrakcja będzie jednak widowisko militarne, w którym, jak co roku wezmą udział grupy zainteresowanych widzów. Stanowisko ogniowe B3 wraz przyległym terenem stanie się polem bitwy o przyczółek Czerniakowski w czasie Powstania Warszawskiego.

 

 

Podobnie Alternatywny Cypel zaprasza do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji na Cyplu Helskim - Makabra XX wieku i Morskie Tajemnice w godzinach 19:00 do 22:00. Stowarzyszenie przygotowało również specjalną grę terenową, która startuje o godz. 20:00 w Cypel Hostelu (ul. Kuracyjna 26). Na zakończenie ognisko - od 22:00 w ogrodach Cypel Hostelu.

 

 

W Parku Kulturowym Osada Łowców Fok w Rzucewie o godz. 18:30 odbędze się wykład multimedialny dr hab. prof. UG Anny Kwaśniewskiej „Wierzenia i procesy czarownic na Pomorzu i Kaszubach”, nocne zwiedzanie muzeum oraz ognisko. Wszystko dostępne w ramach wstępu wolnego.

 

 

Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku oraz Stacja Morska IO UG im. Prof. Skóry w Helu zapraszają tego dnia na "Opowieści znad pucyfiku" od godz. 17:00 w Oddziale "Szpitalik" w Pucku, ul. Wałowa 11.

 

 

 

Muzeum Piśmiennita i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w godzinach 19:00 - 0:00 zaprasza na Kosmiczną Noc Muzeum. W programie, m.in.:

- Wystawa o komiksach kaszubskich z warsztatami rysownika Tomasza Meringa,

- Wystawa „Astrożarty Jacka D., czyli z czego się śmieją astronomowie”,

- Wystawa najstarszych kalendarzy, w tym kalendarza astronomicznego, prezentacja postaci Hypatii, greckiej matematyczki, filozofki, z przełomu III i IV w., wynalazczyni astrolabium

- Wystawa z okazji 20-lecia pracy artystycznej p. Brygidy Śniateckiej, artystki operującej nieziemskimi barwami

- Wystawa pt. „Małe jest czeskie. Mikrokosmos”

- miniatury artystek z Czech

- „Kaszubskie Roswell – pracownia kaszubskiego ufologa” 

- Komnata astrologów – alchemików

- Kaszubskie Stonehenge– Węsiory

- Instalacja „Obcy jako demon współczesności”

 

 

 


Ziemia Pucka Karta Turysty

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej