Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Koncerty organowe na Kaszubach Północnych

5.07.2018 Mamy ciekawą ofertę dla miłośników muzyki organowej!

W kościołach w Jastarni, Władysławowie, Jastrzębiej Górze oraz w Żarnowcu tego lata cyklicznie będą odbywały się koncerty organowe.

 

W Jastarni w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w dniach 12, 19, 26 lipca oraz 2, 9, 16 bieżącego lata jak co roku odbędą się koncerty organowe. Na marginesie warto dodać, że jastarnicki kościół znany jest ze swojej charakterystycznej ambony w formie łodzi rybackiej.

 

46 

We Władysławowie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny co tydzień będą odbywały Letnie koncerty organowe i kameralne im. Eugeniusza Brańki. Koncerty rozpoczną się 5 lipca od występu Magdaleny i Thomasa Cornelius zatytułowanych „Wolność i morze”. Zakończenie 23 sierpnia recytacjami Macieja Zakościelnego i koncertem organowym Krakowskiego Trio Stroikowego.

 

maj 

W kościele pw. św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze odbędzie się cykl koncertów organowych pod tytułem „XIII Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Słowo i Muzyka u Jezuitów”. Festiwal został objęty patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrza Władysławowa oraz Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego. Koncerty będą odbywały się w środy i soboty od 4 lipca do 25 sierpnia.

 

 

.

 

W kościele pw. Zwiastowania Pana w Żarnowcu w dniach 8, 15 ,22, 29 lipca oraz 5, 12, 19 sierpnia odbędzie się cykl koncertów organowych znanych szerzej jako „XIII Cysterskie Lato Muzyczne”.

 

 

 Wszystkich miłośników muzyki organowej serdecznie zapraszamy na koncerty i do kaszubskich kościołów. 

 

 


Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej