Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home

Aktualności


Rusza projekt "Dwory i pałace południowego Bałtyku"

11.07.2018 Na dzisiejszym zebraniu Stowarzyszenia Turystycznego Kaszuby Północne LOT w starostwie w Pucku zatwierdzono uchwałą składki celowe na projekt „Waloryzacja dworów dla rozwoju turystyki na obszarach wiejskich Południowego Bałtyku” w ramach Programu Dwory Południowego Bałtyku finansowanego z EFRR poprzez Interreg Południowego Bałtyku.

Projekt przewiduje wiele działań na rzecz rozwoju turystyki i wspiera obiekty zabytkowe służące społeczeństwu jako hotele, restauracje, kwatery agroturystyczne czy instytucje kultury.


Jesteśmy jednym z 13 partnerów projektu o charakterze międzynarodowym i będziemy współpracować z instytucjami z  Niemiec, Szwecji, Danii oraz Litwy. Polskę reprezentuje jeszcze podobna organizacja turystyczna z województwa zachodniopomorskiego oraz Polska Unia Mobilności Aktywnej i wejherowskie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.


Wartość całego projektu to około 2,7 mln euro, z czego budżet stowarzyszenia to 110 tys. euro. Dofinansowanie unijne wynosi 85% całości budżetu.


Wśród zadań które będą realizowane przez trzy lata znajduje się: festiwal dworów i pałaców, publikacja z ofertą familijną w trzech językach, 100 skrzynek geocachingu, działania promocyjne w internecie i mediach, szkolenia. 
Do współpracy udało się namówić blisko 20 obiektów dworsko-pałacowych z terenu powiatu wejherowskiego i puckiego, które będą beneficjentami w/w działań.

 

LOT Kaszuby Północne


Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej