Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Kalendarz imprez / Cykliczne imprezy

Cykliczne imprezy

Dzień Ryby w Helu

Znana w Polsce, sztandarowa impreza Helu. Najważniejszym punktem dnia jest konkurs gastronomiczny, w którym biorą udział wszyscy restauratorzy miasta. Oprócz tego: malowanie ryb na płótnie, budowanie ryb z piasku, największa patelnia w Polsce pełna ryb, a także koncerty zespołów szantowych, konkursy i zabawy na scenie Bulwaru Nadmorskiego umilają turystom i mieszkańcom cały dzień. Dzień Ryby odbywa się pod koniec lipca.

D-DAY w Helu

D Day Hel jest imprezą nawiązującą do największej w historii pod względem użytych sił i środków operacji desantowej podczas II wojny światowej, mająca na celu otwarcie tzw. drugiego frontu w zachodniej Europie. Operacja rozpoczęła się 6 czerwca 1944 pod dowództwem gen. Eisenhowera, a trzon sił inwazyjnych stanowiły wojska amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie, ale i również żołnierze 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.

Kaszubskie łodzie pod żaglami

"KASZËBSZCZÉ BÔTË POD ŻÔGLAMË to niezwykły festyn organizowany już bez mała od 30 lat w Chałupach. Każdego roku w lipcu można podczas imprezy podziwiać regaty tradycyjnych łodzi rybackich, poznać kulturę kaszubską i rzemiosło rybackie. Festynowi towarzyszy bogaty program artystyczny, podczas którego prezentują się regionalne zespoły folklorystyczne, organizowane są liczne konkursy dla uczestników oraz pokazy rękodzieła.

Cysterskie Lato Muzyczne w Żarnowcu

Cysterskie Lato Muzyczne to cykl koncertów odbywających się w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 20:30. w kościele Zwiastowania Pana w Żarnowcu. Gotycka świątynia to idealne miejsce do wysłuchania muzycznych brzmień z całego świata. Zabytkowe wnętrze, ogromne organy kościelne, a przy tym rewelacyjna akustyka tworzą niezwykły charakter wydarzenia i dają odbiorcom niezapomniane wrażenia estetyczne.

Letnie Koncerty Organowe i Kameralne we Władysławowie

Letnie Koncerty Organowe i Kameralne zostały zainicjowane w 1973 roku przez częstochowskiego kompozytora i organistę śp. prof. Eugeniusza Brańkę oraz ówczesnego Proboszcza ks. Witolda Stańczaka. Przez 40 lat swojej obecności na stałe wpisały się w kulturalny obraz Wybrzeża, będąc jedną z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych z tego typu imprez w Polsce.

Dni węgorza w Jastarni

Dzień węgorza ma miejsce w sierpniu każdego roku. Podczas wydarzenia można poznać tradycje kaszubskich rybaków oraz wybrane elementy rzemiosła rybackiego. W ramach atrakcji odbywają się: regaty pomeranek, konkursy walki na bukszprycie i rezowania pala.
W tym dniu na scenie jest dużo muzyki rozrywkowej jak i kaszubskiej.

Dni Krokowej

Dni Krokowej to święto gminy obchodzone w sezonie letnim w lipcu w centrum Krokowej (koło zamku). Mieszkańcy i turyści spędzają wspólnie czas korzystając z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Impreza ma charakter otwarty i odbywa się na powietrzu. Na scenie występują różne zespoły muzyczne. Przygotowane są stoiska gastronomiczne, konkursy z nagrodami, loterie, kąciki dla dzieci.

Dni Gminy Kosakowo

Tradycyjnie w sierpniu hucznie i widowiskowo obchodzi się Dni Gminy Kosakowo, organizowane przez Wójta Gminy Kosakowo. Na mieszkańców oraz turystów czeka moc niezapomnianych atrakcji oraz gwiazdy polskiej estrady. Impreza trwa kilka dni.

Dzień Chleba i Miodu

Wypiek chleba, wieńce dożynkowe, prezentacja dawnych sprzętów gospodarstwa domowego, jarmark wyrobów piekarskich i pszczelarskich, występy muzyczne i kabaretowe to główne atrakcje wydarzenia. Impreza odbywa się w sierpniu na terenie Skansenu Zagrody Gburskiej i Rybackiej w Nadolu.

Morska Pielgrzymka Rybaków

Pielgrzymka Rybaków na łodziach po wodach Zatoki Puckiej to jedyna w Polsce pielgrzymka odbywająca się co roku w Pucku na odpust św. apostołów Piotra i Pawła. Tradycja odpustu w farze sięga średniowiecza. Pielgrzymka to ważniejszy dzień dla każdego Kaszuby, a zwłaszcza rybaka. Rybackie jednostki pływające z Kuźnicy, Władysławowa, Jastarni, Chałup, Juraty i Helu zapełniają się rybakami, mieszkańcami oraz turystami, którzy w udekorowanych łodziach wypływają na wody Zatoki Puckiej.


Strona 1 z 3
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej