Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Gmina Gniewino

Gmina Gniewino

O gminie

Gmina Gniewino położona jest na północy województwa pomorskiego, w powiecie wejherowskim. Niewielka odległość od wybrzeży Morza Bałtyckiego (ok. 4 km od północnej granicy), bogactwo i piękno lasów, malownicze krajobrazy oraz powstałe na przestrzeni ostatnich lat obiekty turystyczne, sportowe i rekreacyjne zachęcają do spędzenia urlopu właśnie w tym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego.

Pływalnia kryta

Pływalnia Kryta w Gniewinie to przede wszystkim pełnowymiarowy 6-torowy basen sportowy o długości 25 m i głębokości od 120 do 180 cm. Jeden z torów, specjalnie na potrzeby naszych milusińskich został wypłycony do głębokości 90 cm na całej jego długości. Dużą atrakcją obiektu (szczególnie wśród dzieci) jest 76-metrowej długości zjeżdżalnia wodna.

Muzeum Przedmiotów Historycznych i Zapomnianych w Bychowie

Jak wiele innych muzeów prywatnych muzeum w Bychowie powstało w wyniku długoletniej pasji kolekcjonerskiej właściciela. Mimo szerokiego spektrum zgromadzonych eksponatów udało się wyodrębnić kilka działów tematycznych.

Skansen w Nadolu

Interaktywne zajęcia organizowane dla dzieci i młodzieży oraz liczne imprezy plenerowe sprawiają, że skansen jest niezwykle atrakcyjnym miejscem do wypoczynku.

Szybkie Łodzie Motorowe

Zapraszamy na rejsy motorówkami po Jeziorze Żarnowieckim

Wieża widokowa "Kaszubskie Oko"

Kompleks Turystyczno - Rekreacyjny Kaszubskie oko powstał w 2006r. z inicjatywy władz samorządowych Gminy Gniewino. Architekturę kompleksu zaplanowano w formie oka. Głównym jego elementem jest źrenica - Wieża Widokowa, kopiec na którym stoi wieża oraz rabaty kwiatowe stanowią tęczówkę oka, natomiast drewniane pergole symbolizują zarys rzęs.

Wędkarstwo

Jezioro Żarnowieckie to niezwykle czarujący zakątek północnych Kaszub. Wyjątkowe ukształtowanie terenu Wysoczyzny Żarnowieckiej, czysta woda akwenu oraz wydarzenia historyczne, które już na zawsze zmieniły krajobraz kulturowy regionu spowodują, że nie sposób oprzeć się urokowi tego miejsca.

Stolemy

Gniewino, to niezwykle gościnny zakątek Kaszub. Mieszkają tu otwarci i sympatyczni ludzie. Coraz większe rzesze turystów doceniają atrakcje i przyrodę Gniewina, systematycznie odwiedzając gminę. Urodę Gniewina zauważyły również stolemy, i chociaż jest ich niewiele, postanowiły zamieszkać gniewińską ziemię.


Strona 1 z 1
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej