Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Jastarnia

Jastarnia

O gminie

W samym sercu Półwyspu Helskiego leży atrakcyjne letnisko nadmorskie i ważny ośrodek rybołówstwa morskiego - gmina miejska Jastarnia, którą tworzą trzy miejscowości: kąpielisko morskie Jurata, dawna wieś rybacka Kuźnica oraz centrum gminy - Jastarnia.

Chata rybacka

Chata rybacka zbudowana w 1876r. z pozostałości rozbitych okrętów wyrzuconych przez morze.

Kaplica św. Rozalii

Św. Rozalia jest patronką Boru (Jastarnia w dawnych czasach podzielona była na dwie części: tzw. Jastarnię Pucką oraz Jastarnię Bór należącą do Gdańska). Kaplica została wybudowana w 1883r.

Kościół neobarokowy

Kościół neobarokowy wybudowany w latach 30-tych XXw. Charakteryzuje się marynistycznym wystrojem, niepowtarzalną amboną w kształcie łodzi unoszonej przez fale.

Muzeum rybackie

Muzeum pod strzechą to prywatne muzeum, które powstało dzięki zamiłowaniu do historii nordowej ziemi kaszubskiej Juliusza Strucka. W tym samym budynku znajduje się warsztat szkutniczy prowadzony od pokoleń przez rodzinę Strucków.

Port rybacki i marina jachtowa

Port w Jastarni stanowi bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej. Portem zarządza Miejski Zarząd Portu Jastarnia.

Promenada Międzymorze w Juracie

Międzymorze to promenada łącząca 320-metrowe molo spacerowe nad Zatoką Pucką z wybrzeżem otwartego morza. Deptak spacerowy, punkt kontaktowy dla zagubionych i zakochanych, miejsce towarzyskich spotkań.

Szlak Historii Militarnej

Miejsca, obiekty i wydarzenia związane z II wojną światową, w rejonie Kuźnicy, Jastarni oraz Juraty ujęte zostały szlakiem ułatwiającym ich poznanie. Osią zwiedzania jest ścieżka rowerowa prowadząca przez półwysep, przy której znajdują się plansze informacyjne i strzałki kierunkowe.

Ścieżki przyrodniczo-rowerowe

Półwysep Helski to unikatowe miejsce w Polsce - nie tylko ze względu na swój kształt, ale także niezwykłe walory przyrodnicze i krajobrazowe. Dlatego też od 1978r. cały półwysep jest objęty szczególną ochroną jako Nadmorski Park Krajobrazowy. Aby nasi goście mogli lepiej poznać urodę tego niezwykłego miejsca, we wszystkich trzech miejscowościach gminy Jastarnia wyodrębniono ścieżki przyrodnicze.

Zbiory rybackie

Zbiory rybackie w bosmanacie portu to dwie, cieszące się dużym zainteresowaniem turystów sale wystawiennicze z unikatowym sprzętem rybackim zebranym przez bosmana Jana Wysockiego.


Strona 1 z 1
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej