Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Rozrywka i Wypoczynek / Nurkowanie

Nurkowanie

Jeśli marzysz, aby w wakacje zamienić się w poszukiwacza zatopionych skarbów i przy okazji zobaczyć podwodny świat Morza Bałtyckiego, to nurkowanie na Kaszubach Północnych jest idealnym sposobem na spełnienie tych marzeń. Ile razy zdarzało się nam zazdrościć ludziom widzącym widoki niedostępne na co dzień? Zejście pod wodę jest przeżyciem, które zapewni nam wspomnienia na długie lata, bo właśnie przyjeżdżając nad morze zobaczymy jego dno w towarzystwie ryb oraz zatopionych statków.

 

Gdzie się zgłosić?

 

WŁADYSŁAWOWO

 

We Władysławowie swoją siedzibę ma Expedition Dive Team. Posiada bogatą ofertę nauki nurkowania skierowaną do dzieci, początkujących i profesjonalnych nurków, najpopularniejszy kurs Open Water Diver dostarczający podstawową wiedzę trwa cztery dni. Ponadto firma zaprasza do wspólnego odkrywania wraków na Bałtyku, można podziwiać takie statki jak duński frachtowiec Christa zbudowany w 1939 roku czy okręt podwodny ORP Kujawiak z 1949 roku. Więcej informacji o terminach wypraw i kursów można znaleźć na stronie internetowej dive-team.pl lub zadzwonić pod numer telefonu: 601 206 555.

 

HEL

 

Firmą, która oferuje zanurzenie się w wody Bałtyku jest Baza Nurkowa Hel. Tutaj także można zdobyć wiedzę na temat nurkowania oraz wypłynąć na podziwianie wraków. Istnieje również szansa na zorganizowanie imprez okolicznościowych czy integracyjnych. Możemy się także udać w rejs jachtem Kwazar, wyprawa trwa od jednego dnia do pięciu i może się w nią udać maksymalnie dwanaście osób. Z organizatorami skontaktujemy się pod numerem: +48 604 294 009 albo odwiedzając stronę nurek.org.

 

Drugą firmą jest Diving Baltic. Po odbytym szkoleniu jest możliwość otrzymania certyfikatu, którego cena jest uzależniona od rodzaju kursu. Po ukończeniu podstawowego szkolenia kursant może wypożyczyć sprzęt za połowę ceny. Firma również oferuje zwiedzanie wraków na morzu oraz Zatoce Puckiej. Strona internetowa i kontakt do firmy: divingbaltic.pl, tel. 504 062 955.

 

Następną firmą zajmującą się zejściem pod wodę jest Dive Land. Tutaj, oprócz nauki nurkowania, wypłynięć na oglądanie wraków, możemy kupić sprzęt do nurkowania, a także profesjonaliści będą mogli wziąć udział w kursach technicznych polepszających swoją wiedzę o nurkowaniu, są to takie kursy jak NITROX DECO czy TEC TECO Diver. Baza jest czynna codzienne przez całe lato w godzinach 9-19. Strona internetowa i telefon: diveland.com.pl, +48 794 000 470.

 

JASTARNIA

 

Baza nurkowa „Hel” znajduje się w porcie. Firma oferuje głównie wyprawy na zatopione statki oraz szkolenia dla początkujących, prowadzi je w grupach czteroosobowych. Ponadto oferuje warsztaty mające poprawić techniki i umiejętności nurka. Ich cena wynosi 400 zł. Oprócz podstaw nurkowania można wybrać się w rejs na półwysep Helski, zobaczymy rezydencję prezydencką od strony zatoki, będziemy również obserwować sonarowy obraz wraków. Więcej dowiemy się dzwoniąc na numer: 602 22 34 30 lub 604 777 383.

 

 

Wraki na Bałtyku

 

Atrakcyjne miejsca do nurkowania celem zwiedzenia wraków są podane tutaj:

http://www.dive-team.pl/oferta/nurkowanie-w-baltyku-wraki-baltyku

 

Tekst sporządzono w lipcu 2017 r.