Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Rosyjski Niemiecki Angielski
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Odkrywaj z nami Nordę

Odkrywaj z nami Nordę

Rezerwat Beka przygotowany na gości

Na malowniczym brzegu Zatoki Puckiej, pomiędzy Osłoninem, Mrzezinem i Rewą na 193 hektarach rozciąga się ptasi rezerwat przyrody. Pozostałości osady Beka – wysokie drzewa, kamienne fundamenty i drewniany krzyż są jeszcze do odnalezienia na brzegu, reszta została pochłonięta przez wody Zatoki. Słone i słodkie łąki rezerwatu są siedliskiem chronionych lub zagrożonych gatunków flory i fauny, które upodobały sobie to wyjątkowe miejsce. Biegnąca tutaj ścieżka rowerowa oraz wysoczyzna kończąca się we wsi Mrzezino oferują niesamowite widoki i wgląd w życie ostoi.

Rozewska Bliza – nordowy znak nawigacyjny

Latarnia morska w Rozewiu emituje najmocniejsze światło na polskim wybrzeżu. Światło widoczne nawet z ponad dwudziestu pięciu mil morskich ostrzega żeglarzy przed niebezpieczeństwem, ale i przyciąga turystów w wyjątkowe miejsce.

Geocaching – nowa forma turystyki „Skarby są wokół nas…”

Zwiedzanie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, obiektów kultu czy też interesujących przyrodniczo niemal od zawsze cieszyło się dużym powodzeniem. Motywacją do poznawania regionu może być zabawa w poszukiwaczy skarbów, czyli geocaching.
Mimo, że nie znajdziemy skrzyni z drogocennymi kamieniami czy złotem, to dzięki tej zabawie poznamy interesujące punkty i niejednokrotnie przeżyjemy przygodę życia.

Kaszubska Jerozolima przez cały rok

Nieprzypadkowo Wejherowo nazywane jest duchową stolicą Kaszub. To tutaj na wzgórzach morenowych ulokowana jest jedna z pereł architektonicznych - Kalwaria Wejherowska z kompleksem 26 kaplic z XVII wieku – miejsce ruchu pielgrzymkowego.

Fenomenalne serce miasta

Otwarty i serdeczny Puck potrafi być zarówno relaksacyjną oazą, jak i miejscem świetnej zabawy. Nadmorskie położenie, przyjazny klimat, wspaniałe widoki, wyjątkowo zaciszne parki i skwerki sprawiają, że chce się tu przyjeżdżać i powracać.

Kopiec symbolem jedności Kaszubów

Miejsce o unikatowym położeniu, pełne bogactw natury, historii i dziedzictwa kulturowego, taki jest Hel. Jeden dzień nie wystarczy, aby poznać wszystkie jego atrakcje i tajemnice. Skupię Państwa uwagę na legendzie, która wiąże się z usypaniem i przygotowaniem kopca na początku Polski. To znak jedności społeczności kaszubskiej. Cabo da Roca to najdalej na zachód wysunięty punkt Europy położony w Portugalii, tak w Polsce za początek uznaje się Kopiec Kaszubów przy którym obowiązkowo robi się pamiątkowe zdjęcie i dotyka legendy o stolemach.

Cztery kolejowe przystanki

Nawet spośród mieszkańców miasta trudno znaleźć osoby, które wiedzą o istnieniu czterech przystanków kolejowych na terenie Władysławowa. Dwa z nich już nie istnieją, a były to pierwsze przystanki w tym mieście - jeszcze za czasów, gdy funkcjonowały dwie osobne miejscowości Wielka Wieś i Hallerowo

Lato w przedwojennym klimacie

Ludzie dzielą się na tych, których coś gna po świecie, więc podróżują po różnych krajach, oraz na tych, którzy wolą własne miasto i swój kąt, gdzie znajdują poczucie bezpieczeństwa i potrzebny im spokój. Ja należę do tej pierwszej grupy.


Strona 1 z 2
Ziemia Pucka Karta Turysty

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Plac Wolności 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej