Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Odkrywaj z nami Nordę

Odkrywaj z nami Nordę

Rekonstrukcje a turystyka

Rekonstrukcje dostarczają wiedzy o tym, jak żyli nasi przodkowie i stanowią coraz większą część atrakcji dostępnych dla turystów. Obok odrestaurowanych zamków i pałaców z funduszy unijnych zrekonstruowano Osadę Łowców Fok i Osadę w Sławutowie. Ma powstać cyfrowa, trójwymiarowa rekonstrukcja średniowiecznego portu, którego pozostałości spoczywają na dnie Zatoki Puckiej. Stowarzyszenia działające na Ziemi Puckiej odtwarzają ważne wydarzenia historyczne. Czy to słuszny kierunek rozwoju?

Odpoczynek w Zamku im. Jana III Sobieskiego

Bogata historia i atrakcyjna oferta turystyczna charakteryzuje ten wyjątkowy zamek położony w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego nad brzegiem Zatoki Puckiej. Otoczony zabytkowym ogrodem założonym już w XVIII wieku.

Przystań w Mechelinkach – nowa infrastruktura dla starej kultury

Mechelinki to jedno z najpiękniejszych miejsc północnych Kaszub. Swoje rybackie funkcje pełni już od XIII wieku. Z długiego pomostu można obserwować codzienną pracę rybaków. Przy dobrej pogodzie widać stąd od północy Cypel Rewski z Krzyżem Morskim, od wschodu Półwysep Helski, od południa mecheliński klif, torpedownię w Babich Dołach oraz wchodzące i wychodzące z portów w Gdyni statki i okręty.

Piaśnica – rzeka przygraniczna II Rzeczypospolitej

W Dębkach przy ujściu Piaśnicy do Bałtyku znajduje się zrekonstruowany słupek graniczny nr 1, który przed drugą wojną światową wyznaczał granicę polsko – niemiecką.
W tamtym czasie miejsce to było celem wycieczek Polaków szczęśliwych z powodu uzyskania przez Rzeczpospolitą dostępu do morza.

Rezerwat Beka przygotowany na gości

Na malowniczym brzegu Zatoki Puckiej, pomiędzy Osłoninem, Mrzezinem i Rewą na 193 hektarach rozciąga się ptasi rezerwat przyrody. Pozostałości osady Beka – wysokie drzewa, kamienne fundamenty i drewniany krzyż są jeszcze do odnalezienia na brzegu, reszta została pochłonięta przez wody Zatoki. Słone i słodkie łąki rezerwatu są siedliskiem chronionych lub zagrożonych gatunków flory i fauny, które upodobały sobie to wyjątkowe miejsce. Biegnąca tutaj ścieżka rowerowa oraz wysoczyzna kończąca się we wsi Mrzezino oferują niesamowite widoki i wgląd w życie ostoi.

Rozewska Bliza – nordowy znak nawigacyjny

Latarnia morska w Rozewiu emituje najmocniejsze światło na polskim wybrzeżu. Światło widoczne nawet z ponad dwudziestu pięciu mil morskich ostrzega żeglarzy przed niebezpieczeństwem, ale i przyciąga turystów w wyjątkowe miejsce.

Geocaching – nowa forma turystyki „Skarby są wokół nas…”

Zwiedzanie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, obiektów kultu czy też interesujących przyrodniczo niemal od zawsze cieszyło się dużym powodzeniem. Motywacją do poznawania regionu może być zabawa w poszukiwaczy skarbów, czyli geocaching.
Mimo, że nie znajdziemy skrzyni z drogocennymi kamieniami czy złotem, to dzięki tej zabawie poznamy interesujące punkty i niejednokrotnie przeżyjemy przygodę życia.

Kaszubska Jerozolima przez cały rok

Nieprzypadkowo Wejherowo nazywane jest duchową stolicą Kaszub. To tutaj na wzgórzach morenowych ulokowana jest jedna z pereł architektonicznych - Kalwaria Wejherowska z kompleksem 26 kaplic z XVII wieku – miejsce ruchu pielgrzymkowego.


Strona 1 z 2
Ziemia Pucka Karta Turysty

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Plac Wolności 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej