Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Odkrywaj z nami Nordę

Odkrywaj z nami Nordę

Rybaczówka na okrągło

Nowy obiekt służący do obsługi przystani rybackiej, zbudowany został jako zaplecze dla rybaków. To tutaj mogą oni naprawiać swoje sieci, łodzie oraz wyprawiać i sprzedawać złowione przez siebie ryby. Rybaczówka pełni też funkcję turystyczną, społeczną i kulturalną.

Kaszubska Częstochowa

Swarzewo słynie przede wszystkim z wielu zabytków sięgających XV wieku – sanktuarium, święta figura, z którą wiąże się ciekawa legenda oraz cudowne źródełko. Ale co tak naprawdę sprawiło, że Swarzewo nazywane jest „kaszubską Częstochową”?

Morsy

Moda na zdrowy styl życia obowiązuje również na Kaszubach. Od kilku lat wiele osób na nowo odkrywa zalety zimowych kąpieli - zwiększenie odporności organizmu na choroby, poprawa wydolności układu krążenia, lepsze ukrwienie skóry. Morsować można w każdym wieku, a jedynym warunkiem jest zdrowe serce.

Oferta Nadola

Najmniejszy skansen w Polsce i największa przystań na Jeziorze Żarnowieckim to główne punkty programu wycieczek. Magnesem jest też z jednej strony spokój, a z drugiej tradycyjne imprezy Krancbal, Dzień Chleba i Miodu czy Kiszenie w Skansenie.

Pierścień zatoki

Sobota w połowie września zaskoczyła nas słoneczną, bezwietrzną pogodą. W takich warunkach jazda rowerem wzdłuż Zatoki Puckiej jest atrakcją nawet dla mieszkańców naszej okolicy.

Rekonstrukcje a turystyka

Rekonstrukcje dostarczają wiedzy o tym, jak żyli nasi przodkowie i stanowią coraz większą część atrakcji dostępnych dla turystów. Obok odrestaurowanych zamków i pałaców z funduszy unijnych zrekonstruowano Osadę Łowców Fok i Osadę w Sławutowie. Ma powstać cyfrowa, trójwymiarowa rekonstrukcja średniowiecznego portu, którego pozostałości spoczywają na dnie Zatoki Puckiej. Stowarzyszenia działające na Ziemi Puckiej odtwarzają ważne wydarzenia historyczne. Czy to słuszny kierunek rozwoju?

Odpoczynek w Zamku im. Jana III Sobieskiego

Bogata historia i atrakcyjna oferta turystyczna charakteryzuje ten wyjątkowy zamek położony w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego nad brzegiem Zatoki Puckiej. Otoczony zabytkowym ogrodem założonym już w XVIII wieku.

Przystań w Mechelinkach – nowa infrastruktura dla starej kultury

Mechelinki to jedno z najpiękniejszych miejsc północnych Kaszub. Swoje rybackie funkcje pełni już od XIII wieku. Z długiego pomostu można obserwować codzienną pracę rybaków. Przy dobrej pogodzie widać stąd od północy Cypel Rewski z Krzyżem Morskim, od wschodu Półwysep Helski, od południa mecheliński klif, torpedownię w Babich Dołach oraz wchodzące i wychodzące z portów w Gdyni statki i okręty.


Strona 1 z 3
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej