Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Puck

Puck

O mieście

Miasto Puck atrakcyjnie położone nad spokojnym, czystym, płytkim i ciepłym akwenem Zatoki Puckiej, oddzielone od pełnego morza 35km odcinkiem Półwyspu Helskiego posiada doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Puck to centrum nowoczesnej infrastruktury sportowej z profesjonalnymi boiskami sportowymi, stadionem, placami zabaw, parkiem, zieleńcami.

Molo na Zatoce Puckiej

Przy puckim molo znajduje się przystań jachtowa. Jest miejscem chętnie uczęszczanym przez spacerowiczów.

Muzeum Ziemi Puckiej

W północnej pierzei rynku, bliżej ul. Kościelnej, odbudowaną w latach 70. kamienicę zajmuje Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy. Jest to jeden z budynków muzeum (drugi to tzw. Szpitalik Miejski), w którym znajduje się stała ekspozycja archeologiczna dotycząca historii miasta.

Park Nowowiejskiego

Piękny i monumentalny Park jest jednym z najpiękniejszych, najbardziej urokliwych miejsc w Pucku. Gęste i zielone korony ogromnych i leciwych buków skłaniają mieszkańców oraz turystów do długich spacerów i wypoczynku pomiędzy zielonymi alejkami.

Port jachtowy

To niezwykle atrakcyjny i nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny, którego wyjątkowe usytuowanie oraz malowniczość tworzą jeden z najpiękniejszych zakątków miasta. W panoramę portu wpisują się liczne, dynamiczne łódki, białe żagle i sportowcy, którzy wykorzystując dogodne warunki atmosferyczne, sprawdzają swoje umiejętności i mierzą się z żywiołem.

Port rybacki

O specyfice, symbolice i wyjątkowości tego miejsca zaświadcza jego piękna i wzniosła historia. Port skupiał bazę floty królewskiej, pełnił rolę portu wojennego II Rzeczypospolitej, ponadto był historycznym miejscem Zaślubin Polski z Morzem w 1920 r. O wydarzeniu tym do dziś przypomina pomnik gen. Józefa Hallera.

Pucka Fara

Kościół św. Piotra i Pawła to najstarszy obiekt miasta, pochodzący z XII/XIII wieku.

Rynek z ratuszem

Serce miasta to rozległy, niedawno wyremontowany plac znajdujący się na południe od portu rybackiego i gotyckiej fary. Siatka ulic w tej części miasta została wyznaczona w okresie lokacji Pucka, w połowie XIV w. Od kilkunastu lat rynek, nazwany placem Wolności, jest wyłączony z ruchu pojazdów.

Słupek zaślubinowy oraz pomnik gen. Józefa Hallera

Słupek zaślubinowy oraz pomnik gen. Józefa Hallera ustawiono na pamiątkę zaślubin Polski z morzem 10 lutego 1920 r. w porcie rybackim.

Szpitalik w Pucku - muzeum

Przeprowadzone w latach 2010 – 2013 prace modernizacyjne w kompleksie Szpitalika zaowocowały otwarciem 18 maja 2014 nowej ekspozycji stałej, której trzon stanowi prezentacja zbiorów etnograficznych. W jej skład wchodzą aranżacje warsztatów rzemieślniczych jak: kuźnia, warsztaty szewski, krawiecki, tkacki, rogarski, a także obróbki drewna (ciesielski, stolarski, bednarski). Obok tego część wystawy przybliża tematykę związaną z tradycyjnym rybołówstwem morskim. Do charakteru obiektu Szpitalika nawiązują ekspozycje poświęcone lecznictwu na Ziemi Puckiej. Przybliżają one zarówno dzieje medycyny lekarskiej w regionie, jak i bogatą tradycję lecznictwa ludowego na Kaszubach Północnych. Dopełnienie stanowi prezentacja sztuki ludowej oraz zagadnień związanych z regionalizmem kaszubskim.

Muzeum Morskiego Dywizjonu Lotniczego

Prowadzone przez Stowarzyszenie Morskiego Dywizjonu Lotniczego w Pucku. Czynne od wtorku do soboty w godzinach 10:00-16:00. Tel. 502 335 679

Ścieżka rowerowa

Atrakcyjne miejsca widokowe, stanice informacyjne z małymi przystaniami na zatoce oraz oferta gastronomiczna. Wszystko sprzyja i zaprasza miłośników morskich pejzaży do aktywnego wypoczynku i podziwiania niezapomnianych widoków.


Strona 1 z 1
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej