Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Miejsca i kultura / Miasta / Puck nad Małym Morzem

Puck nad Małym Morzem

Puck staje się jednym z centrów turystyki nad morskiej, zachowując swój niepowtarzalny kaszubski koloryt. Można tu w pełni korzystać z pełnomorskich atrakcji Bałtyku bez uciążliwości turystycznego zgiełku. Puck położony na Kaszubach północnych, zwanych Nordą, pełni funkcję centrum regionu. Atrakcyjne położenie na skraju klifu Kępy Puckiej, spokojny, czysty i ciepły akwen Zatoki Puckiej, oddzielony od pełnego morza odcinkiem Półwyspu Helskiego, a także walory klimatyczne i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych to ogromne atuty Pucka. Miasto rozwija się i pięknieje. Powstają tu profesjonalne boiska sportowe, place zabaw, parki i zieleńce. Obiekty portu jachtowego spełniają standardy światowe. Boiska do gier zespołowych mogą służyć do rekreacji amatorom i do profesjonalnych treningów sportowcom. Port jachtowy – malowniczo usytuowany nowoczesny obiekt sportowo -rekreacyjny tworzy jeden z najpiękniejszych zakątków miasta. Port jachtowy zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Położenie na wietrznym terenie gwarantuje optymalne warunki żeglarzom, windsurfingowcom i kite surfingowcom.

 

Odbywają się tu prestiżowe zawody na poziomie mistrzostw Świata i Europy, doskonalą się tu olimpijczycy oraz międzynarodowa elita żeglarska. Zimą obiekt staje się rajem dla szybkich bojerów. Horyzont wyznacza tu linia Półwyspu Helskiego, który przedziela błękitne niebo od tafli wód Zatoki Puckiej. Jest to idealne miejsce nie tylko dla uprawiających sporty wodne, ale i dla amatorów pięknych widoków czy fotografii.
Morze atrakcji – na uwagę zasługuje również zrewitalizowany XIX -wieczny rynek miasta oraz gotycka ceglana fara. Na turystów czeka też molo i deptak nadmorski, ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż zatoki oraz kompleks obiektów sportowych.
W maju co roku w Pucku odbywa się tu Belonada, czyli międzynarodowe zawody w poławianiu belony, a pod koniec czerwca Morska Pielgrzymka Łodziowa Rybaków na odpust Św. Piotra i Pawła.

 

Atrakcje Pucka