Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Rozrywka i Wypoczynek / Wędrówki

Wędrówki

Piechurom polecamy znakowane szlaki. W zależności od kondycji i ochoty, można się wybrać na niedługi spacer, np. z Pucka do Rzucewa czy też
z Kuźnicy do Juraty, ale też na poważniejsza wyprawa – z Jastarni poprzez Władysławowo do Pucka, czy też z Pucka do Wejherowa.
Zupełnie wyjątkową okazją do sprawdzenia się w nietypowych warunkach jest coroczny Marsz Śledzia. 10 -kilometrową trasę z Kuźnicy do Rewy pokonuje się ... wpław, a ściślej - czasem idąc po pasie mielizn a czasem - płynąc w poprzek kanału żeglugowego. Impreza z roku na rok zyskuje na popularności.

 

Poniżej przedstawiamy SZLAKI PIESZE:

 • Szlak (niebieski) "Nadmorski": „Rozewski” i „Rybacki” - dł. 28, 1 km i 25,7 km: Krokowa -Ostrowo - Jastrzębia Góra - Rozewie - Władysławowo - Chałupy – Kuźnica - Jastarnia – Jurata.
 • Szlak (żółty) Swarzewski - dł. 10 km: Władysławowo - Bohaterów Kaszubskich - Swarzewo - Gnieżdżewo (brzeg) - łąki puckie - Puck.
 • Szlak (czerwony) Mierzei Kaszubskiej: dł. 15 km: Białogóra - ujście Piaśnicy - Żarnowiec.
 • Szlak (czarny ) "Grot Mechowskich": dł. 29 km: Krokowa - Karlikowo - Diabelski Kamień - Mechowo - Darżlubie - Połczyno – Puck. 
 • Szlak (zielony) Puszczy Darzlubskiej - dł. 38 km: Krokowa - Łętowice - Diabelski Kamień - Odargowo - Żarnowiec - Sobieńczyce - Lubocino - j. Dobre - Piaśnica Wlk. - Dolina Redy – Wejherowo. Interesujący 38,3 km szlak wiodący przez zachodnią część Puszczy Darżlubskiej, na pograniczu powiatu puckiego i wejherowskiego. Zaczyna się przy dworcu kolejowym w Wejherowie, prowadzi w kierunku leśniczówki Miga, po czym wchodzi w las zostawiając za sobą Pradolinę Redy. Po ok. 10 km dociera do Lasów Piaśnickich. Od pomnika Ofiar Faszyzmu idziemy ok. 1 km asfaltową drogą do Piaśnicy Wielkiej, po czym skręcamy w las. Po 4 km jesteśmy nad Jeziorem Dobrym. Skrajem lasu wędrujemy przez Sobieńczyce do Żarnowca. Po lewej stronie widać najwyższą część Kępy Puckiej z kulminacyjną Zamkową Górą (95m n.p.m.). Z Żarnowca udajemy się do Krokowej, mijając po drodze Odargowo. Szlak dostępny jest również dla rowerzystów. http://www.wejherowo.pl/turystyka/szlaki-piesze-pttk.html
 • Szlak (niebieski) "Krawędzią Kępy Puckiej" - dł. 32 km: Wejherowo - Połchowo - Mrzezino - Rezerwat Beka - Osłonino - Rzucewo -Osada neolityczna - Rozgard - Puck.
 • Szlak Wejherowski znajduje się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w lasach położonych na południe od Wejherowa. Prowadzi on z Sopotu Kamiennego Potoku przez Gdynię, Chwarzno, Gacynę, Piekiełko - Bieszkowice, Wygodę, Borowo, Wyspowo, Młynki do Wejherowa. Jego długość wynosi 55 km. Udając się na wycieczkę szlakiem na odcinku z Bieszkowic do Wejherowa można poznać kilka bardzo ciekawych oczek wodnych m.in. jeziora: Zawiat, Bieszkowice, Wygoda, Rąbówka, Borowo oraz Wyspowo. http://www.wejherowo.pl/turystyka/szlaki-piesze-pttk.htm
 • Szlak Zagórskiej Strugi - kolor czarny

  Długość trasy wynosi 56 km i prowadzi z Gdyni Wzgórza św. Maksymiliana przez Piekiełko, Rumię do Wejherowa. Szlak biegnie głównie lasami, położonymi na skraju Wysoczyzny Gdańskiej, pomiędzy Rumią a Wejherowem. Krawędź wysoczyzny mocno porozcinana dolinami, mającymi swój wylot od strony Pradoliny Łeby-Redy powoduje, że trasa jest zróżnicowana wysokościowo, więc podczas wędrówki turystów czeka sporo wspinaczek i zejść. Trasa zaczyna się i kończy w dwóch największych dolinach, pierwsza to dolina Zagórskiej Strugi, druga to dolina Cedronu. Niewątpliwą atrakcją tego odcinka szlaku jest ponad 350-letnia Kalwaria Wejherowska, jeden z największych zabytków sakralnych Pomorza. Podczas wędrówki można odwiedzić 17 z 26 kaplic Kalwarii. Obiekty te, oprócz ogromnej wagi sakralnej, stanowią perły architektury głównie barokowej.

  Na trasie nie brakuje ciekawych pomników przyrody. Można spotkać potężny, o pięciometrowym obwodzie, modrzew europejski, okaz daglezji zielonej oraz głaz narzutowy o jedenastometrowym obwodzie zwany „Koło zabitego rodzynka”.

 • Krawędzią Kępy Puckiej - kolor niebieski

  Szlak liczący 33,2 km, prowadzi krawędzią Kępy Puckiej przez Rzucewo, Osłonino i dalej Mrzezino, Rekowo, w Lasy Wejherowskie. Dominują drogi leśne, a tylko nieliczne fragmenty szlaku wiodą lokalnymi drogami gminnymi. Na trasie jest klika atrakcyjnych, leśnych miejsc biwakowania. Będąc w Rzucewie, prócz pałacu Belowów możemy zobaczyć Park Archeologiczny Prehistorycznych Łowców Fok. Walory przyrodnicze stanowią nadmorskie krajobrazy, rezerwat ptactwa wodnego „Beka” pod Osłoninem, u ujścia Redy oraz kompleks leśny Puszczy Darżlubskiej.