Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Warto zobaczyć / Władysławowo

Władysławowo

O gminie

Gmina Władysławowo obejmuje swoim zasięgiem osiem miejscowości: Chałupy, Władysławowo, Chłapowo, Rozewie, Jastrzębią Górę, Tupadły, Ostrowo oraz Karwię.
Ciekawe miejsca, malownicze krajobrazy, 28 km piaszczystych plaż, przepięknie urozmaicona linia brzegowa, czyste powietrze nasycone zapachem nadmorskich sosen - to tylko kilka z wielu powodów, dla których warto odwiedzić naszą gminę.

Aleja Gwiazd Sportu

Jedyne takie miejsce w Polsce, które możemy podziwiać od 2000 roku we Władysławowie. Co roku, podczas Festiwalu Sportu, odsłonięte zostają mosiężne gwiazdy, upamiętniające sylwetki znanych sportowców. Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała, a także Michel Platini.

Bulwar Nadmorski

Wybudowano go dla ułatwienia dostępu do Jastrzębiej Góry. Drogę oddano do użytku w lipcu 1931 roku. Wykonana z kostki bazaltowej, pochodzącej z Wołynia, służy do dziś i podlega konserwatorowi zabytków.

COS OPO Cetniewo

Kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i inne atrakcje.

Dom Rybaka

Budowany w stylu socrealistycznym w latach 1953-1957, jako hotel dla rybaków. Mieści się na końcu ulicy Generała Hallera. Obecnie jest siedzibą Urzędu Miejskiego. Na pierwszym piętrze obejrzeć można wystawę Rękodzieła Kaszubskiego - rzeźby znakomitego twórcy Leona Golli, oraz wystawę fotograficzną Władysławowo - Wczoraj i Dziś.

Muzeum Motyli

Muzeum Motyli znajduje się w wieży widokowej (III piętro) Domu Rybaka we Władysławowie. Ekspozycja udostępniona zwiedzającym zawiera zbiory motyli i owadów pochodzących z całego świata. Wystawa obejmuje ponad 70 gablot entomologicznych, w których zgromadzono ponad 3000 okazów: motyli, chrząszczy, pluskwiaków, straszyków a także pająków, skorpionów i innych stawonogów. Poza zbiorami entomologicznymi obejrzeć można kolekcję monet, zabawek, pamiątek i pułapek związanych z “owadzią tematyką”.

Ocean Park we Władysławowie

Ocean Park we Władysławowie to spotkanie z największymi wielorybami, przerażającymi rekinami, żółwiami olbrzymimi, przesympatycznymi delfinami, wesołymi orkami oraz czterdziestką innych zwierząt morskich i oceanicznych.

Wystawa Magiczny Zawrót Głowy

Najnowsza atrakcje we Władysławowie. Magiczny Zawrót Głowy to miejsce, w którym odkryjecie tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów i zabawnych trików. Obejrzycie zabawki optyczne z XIX wieku i zasadę działania Zoetropu - pierwszego na świecie zmieniacza obrazów. To wszytko znajdziecie na niesamowitej wystawie do której dojdziecie przez najśmieszniejszy GABINET ŚMIECHU z 13 lustrami. Atrakcja polecana dorosłym i dzieciom.

Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze

Obelisk Gwiazda Północy w Jastrzębiej Górze wyznaczający określone w 2000 roku, w wyniku pomiarów geodezyjnych, miejsce najdalej wysunięte na północ Polski.

Hallerówka

Drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Od 1990 roku można tu zwiedzić niewielką ekspozycję poświęconą generałowi i zobaczyć pamiątki po nim, pieczołowicie gromadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Hallera.

Klifowy brzeg

Klifowy brzeg (32,8 m n.p.m.) w Jastrzębiej Górze. Zbocza klifu porasta sprawiający niesamowite wrażenie bukowy las. Panujący w lesie mrok silnie kontrastuje z jasnością placu przy latarni. Rosnące tu drzewa wciąż przysłaniają widok z balkonu latarni, lecz nie przycina się ich ze względu na wiek 160 lat.

Kościół pw. Wniebowzięcia N.M.P

Kościół pw. Wniebowzięcia N.M.P, znajduję się przy Al. Żeromskiego we Władysławowie. Świątynia o interesującej bryle i witrażach, uznanych za jedne z najciekawszych na świecie, uchodzi za perłę architektury lat 1960-1970. Prezbiterium kościoła to neogotycka kaplica z lat trzydziestych, później włączona do nowobudowanego kościoła.

Latarnia morska w Rozewiu

Latarnia morska im. Stefana Żeromskiego w Rozewiu, która w 1972 roku decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia ta znajduje się około 3 km od centrum Jastrzębiej Góry, przy szosie prowadzącej w kierunku Władysławowa. Składa się z dwóch części: pierwszej murowanej, mającej kształt szerokiego, ściętego stożka oraz z drugiej, stojącej na niej metalowej.

Pomniki

Pomnik gen. Józefa Hallera został odsłonięty w sierpniu 1995 roku. Jego autorem jest artysta i rzeźbiarz Stanisław Szwechowicz. Dwa razy w roku, w rocznice obchodów Zaślubin Polski z Morzem oraz Święta Odzyskania Niepodległości organizowane są uroczystości, podczas których składane są pod nim kwiaty. Znajduje się przy ul. Morskiej.

Port rybacki

Budowany w latach 1935 ? 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego.

Wąwóz Chłapowski

Wąwóz Chłapowski, zwany przez Kaszubów Rudnikiem. Dolina Chłapowska to rezerwat zajmujący 24,83 ha powierzchni. Warto zatrzymać się tutaj i zejść 250 metrowym parowem do plaży. Spacerując malowniczą doliną możemy podziwiać piękno nienaruszonej przyrody oraz unikatowe okazy fauny i flory, takie jak rokitnik, dzwonek okrągłolistny, jałowiec, żarnowiec miotlasty, zdziczałe drzewka owocowe.

Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub "MERK"

Centrum Promocji i Edukacji Szlaku Rybackiego Północnych Kaszub to wyjątkowe miejsce z ofertą zarówno dla dorosłych jak i dzieci, dla rodzin oraz wycieczek.


Strona 1 z 1
Ziemia Pucka

Kontakt

Stowarzyszenie Turystyczne
"Kaszuby Północne"

Lokalna Organizacja Turystyczna

Stary Rynek 28
84-100 Puck
NIP 587 15 28 445


tel. 605 734 979

e: biuro@kaszubypolnocne.pl

m.czuba@kaszubypolnocne.pl

więcej