Przejdź do treści A- A+ Reset Wersja tekstowa Wysoki kontrast Pełna wersja
Wersja tekstowa dla niedowidzących  
Kontakt
tel. 605 734 979    E-mail: biuro@kaszubypolnocne.pl
Angielski Rosyjski Niemiecki
Jesteś tutaj: Home / Rozrywka i Wypoczynek / Szlak dworów i pałaców

Szlak dworów i pałaców

Szlak dworów i pałaców

Dwory i pałace na północnych Kaszubach pokazują ciekawą historię i specyfikę regionu. Nordę można poznać pokonując m.in. szlak dworów i pałaców. Poniżej znajdziecie Państwo wykaz opisanych na mapce obiektów.

Pałac Przebendowskich w Wejherowie

Siedziba Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej. Muzealia prezentowane są w salach XIX-wiecznego pałacu, pośród
zabytkowego wyposażenia i ścian zdobionych polichromiami w stylu pompejańskim.
Wewnątrz odnowionych piwnic prosperuje restauracja.

Dworek pod Lipami w Rumi

Dworek pod Lipami to odnowiona siedziba Miejskiego Domu Kultury w Rumi. W historycznym obiekcie z pocz. XIX można zwiedzić
ekspozycje o dziejach miasta oraz wystawy czasowe. Położony w parku nad Zagórską Strugą przyciąga mieszkańców oraz gości.

Pałac Wieniwa w Rekowie Górnym

Odrestaurowany Pałac Wieniawa to architektoniczna perełka Ziemi Puckiej, która pełni dziś funkcję luksusowego hotelu. W obiekcie
znajduje się 15 stylowo urządzonych apartamentów oraz wykwintna restauracja. Do dyspozycji gości pozostaje sauna z aromaterapią, jacuzzi z hydromasażem oraz gabinet masażu. Wokół pałacu roztacza się malowniczy park.

Pałac Below w Sławutówku

Wybudowany w 1912 roku przez Gustawa Fryderyka von Below na zimową rezydencję rodzinną Przed wybuchem wojny majątkiem zajmował się wnuk Gustawa i Henrietty, hrabia Albrecht von Krockow, właściciel majątku w Krokowej.

Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie

Imponujący neogotycki Pałac wzniesiony w 1840r. na klifie Zatoki Puckiej, w obrębie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. W stylowych wnętrzach pałacu znajdą państwo luksusowe noclegi. Na gości czeka wiele atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu: wieczory w domku myśliwskim, degustacje wina w zamkowej winiarni, sauna, siłownia, sala bilardowa, korty tenisowe oraz jazdy konne.

Pałac Kłanino

Pałac Kłanino, Rezydencja von Grass, to dwór szlachecki z XVIII w. ze swoim wiernie zachowanym uroczym, starym parkiem, który stanowi interesujący cel wycieczek. Wśród ciszy, spokoju i harmonii można tu spędzić bardzo przyjemnie czas regenerując siły podczas długich spacerów i wycieczek rowerowych.

Zamek w Krokowej

Przez blisko siedem wieków był siedzibą rodu von Krockow, jednego z najstarszych szlacheckich rodów pomorskich, któremu poświęcono stałą wystawę na parterze. W dzisiejszych murach Zamku mieści się stylowy obiekt noclegowy i restauracja. Zamek otoczony jest fosą i rozległym parkiem.


Strona 1 z 3